Řecká bohyně a frajer na golfu


Sleduji je dlouhodobě zpovzdálí – veselá a správná dvojka. On je frajer, který se za posledních pár let změnil z klučiny na muže a ona jemná, usměvavá bohyně s čokoládovýma očima, ze které nespustíte oči. A s touto dvojicí spolu s rodiči jsem měla tu čest strávit pár chvil v příjemném prostředí Golfu Kotlina mezi Litoměřicemi a Terezínem. Rodinné focení – děti, které už nejsou děti a jejich rodiče sledující vše nenápadně přes rameno.

Bylo to sranda. Máťa nám ukazoval parkour (pardon, vlastně ani nevím, jak se tento hit dnešní mládeže – skákání přes vše možné – správně píše), akrobacii na stromě. No jo, mladší ségra …. Eliška mě překvapila. Asi rok jsem ji neviděla. Z fotek vypadá jako holka rovná staršímu bráchovi. Přitom ale je uvnitř stále ještě jemná a zranitelná holčička, která potřebuje milé a citlivé jednání. Proč se divím? Tak dlouho chceme, aby zůstali naivními dětmi, tak proč, když trochu povyrostou a vymění mléčný chrup za dospělácký, je automaticky přeřadíme do kategorie „už jsou přece velcí a ať se starají“

Nečekala jsem to, vlastně jsem Eliškou byla trochu zaskočena (tou její krásnou dětskostí), ale vlastně – co na to říct? Vždyť jsem první, kdo tvrdí, že fotky mají zachytit realitu věrně. A to je KUMŠT. Aby byly fotky autentickým obrazem fotografované osoby. Aby byla fotografie věrná a zároveň se fotografovaný sám sobě líbil. Snad se mi to aspoň trochu daří. Snad …. moc bych si to přála.

Eliško, Máťo, Katko, Dane, děkuji

 


POJĎME SPOLU
DO TOHO
napište mi:
foto@lenkakrobova.cz