Jak na miminečka aneb focení newborn


Ráda bych se pověnovala trochu tématu newborn focení a tomu, jaké fotky mohou vznikat vzhledem ke stáří miminka.

Existují vpodstatě dva základní styly/způsoby, jak miminečka fotit. Tím prvním je klasická newborn fotka, kdy miminka jsou jako andílci a většinou na fotkách spí. Může se fotit s rekvizitami (najdete to hojně). Já mám ale nejradši minimalistické fotky s minimem doplňků, tak, abychom zajistili především pohodlí miminka. Takovéto fotky se dají udělat v průběhu prvních 2 týdnů po narození. V této době jsou miminka ještě nejvíc spavá a i přirozeně ještě zachovávají polohy, ve kterých byly u maminky v bříšku. Pokud jsou pak starší, je složitější s nimi manipulovat, jelikož jejich spánek už není tak tvrdý a na všechny změny polohy jsou citlivější. Navíc se do určitých poloh není možné dostat, protože v nich už přirozeně nechtějí tak schoulená být.

U tohoto focení samozřejmě i vždy fotíme rodiče, případně starší sourozence. Více informací k tomu, jak co probíhá přesně, zasílám jakmile se domlouváme na konkrétní situaci.
Je potřeba jenom dostatečně předem domluvit, jak to uděláme s konkrétním termínem – v tomto vám ráda vyjdu maximálně vstříc. Většinou to děláme tak, že vím, kdy máte termín porodu a konkrétní termín si spolu blokujeme až jakmile je miminko na světě. Je třeba se se mnou spojit ideálně ještě než odjíždíte z porodnice domů, aby bylo dost prostoru termín pořešit.

Ukázku fotek pro první 2 týdny můžete najít tady níže v první galerii.

Existují rodiče, kteří klasické newborn fotky nechtějí nebo nechtějí se svým miminkem pár dní po narození nikam cestovat. A to ani přesto, když se jedná o prostředí, které je za tímto účelem vybavené záměrně. Nic z toho nevadí, jen je potřeba mít na paměti, že fotky, které se dají udělat, budou víc life-style a budou prostě „akčnější“. A to je druhý typ fotek, který se dá dělat.

Pár ukázek, jak to v takovýchto případech vypadá, najdete v této druhé galerii.

Ať už se rozhodnete pro cokoliv, vždy to bude správně. Je potřeba, abyste se rozhodli na základě svých pocitů a preferencí. Já vám v tom mohu být nápomocná několika způsoby. Jednak tím, že se spolu pobavíme, jak je moje prostředí na miminečka připravené. Ráda vás kdykoliv provedu a studio vám ukážu, zodpovím na jakýkoliv dotaz. V takovémto případě není žádný dotaz blbý a za žádný byste se neměli stydět. Chápu, že jako nastávající rodiče jste v takové situaci poprvé a jste z ní nervózní. Taky jsem byla, věříte mi to? A právě proto jsem tu, abych vám nabídla komfort a měli jste všechny informace s dostatečným předstihem, abyste pro sebe a pro své miminečko vybrali to nejlepší.

Tak ahoj a jsem připravená na vaše případné dotazy 🙂
Lenka


zavolejte mi:
+420 724 804 333
napište mi:
foto@lenkakrobova.cz