12 tipů pro váš outfit


… aneb váš inspirativní průvodce nejen na rodinné focení

Skoro každý se mě ptá, jaké mám tipy k oblečení pro rodinné focení. Pravda je, že vhodně zvolený outfit může vaše fotky neskutečně upgradovat. A přitom – vůbec to nemusí znamenat, že je nutné vyrazit na nákupy.

Také je pravda, že s většími dětmi je to složité. Znám to sama – během oblékání se často seknou a chtějí přesně to, co se vám zrovna nehodí. Nebo se chtějí vymódit sami.

Co teda funguje?

Mám pro vás pár tipů, jak lehce předejít nechtěnému. Tak rychle na ně a … nechte vaše fotky zářit!

Podzim je boží – můžete vašemu outfitu dodat pomocí vrstvení texturu a pokud vaše dítka mají jinou představu než vy, dalším doplňkem dovedete z nechtěného udělat, že to tam patří.

Já sama za nejlepší výsledek považuji, když se divák na fotkách vlastně vůbec nepozastavuje, co máte na sobě – protože to všechno k sobě sedí a nic nebije do očí. 

Moje oblíbená pravidla

Podmínka nutná – vaše oblečení musí být hlavně pohodlné! Dále pak se mi osvědčuje:

  • Pohodlně casual, ale slušně – ne úplně sportovně
  • Vrstvit, vrstvit, vrstvit – materiály, vzory a barvy
  • „Match, but don’t coordinate“

Pokud chcete být barevně minimalističtí a zůstat u jedné barvy pro všechny členy rodiny, určitě zapojte kreativitu naplno a vložte do oblečení strukturu!

Tip 1: Neposedná chodidla?

Nejlepší lokality většinou nemají moc pevný povrch. Vezměte si boty, ve kterých se budete moct pohodlně pohybovat kolem, běhat a blbnout s dětmi – po kamenech, do kopečků a po travnatém povrchu.

Rodina s ideálně laděným outfitem - jako jeden y tipů pro klienta na rodinné focení. Tipy portrétní fotograf Lenka Krobová

Tip 2: Použijte texturu, vzory a vrstvy

Nebojte se mixovat různé vzory, textury a prostě vrstvit!
Doby jeansů a jednoduchých bílých triček jsou dávno pryč. Klidně smíchejte puntíky a proužky 🙂 Dejte jen pozor, aby vzory nebyly příliš velkédrobnější vzory jsou nejlepší volba.

Tip 3: Jak na loga?

Vyhněte se oblečení s logy z vašich cest za hranice všedních dní, i kdyby jste je milovali za hrob. Ale vynechte třeba i široké pruhy. Vyberte radši kousky, které jsou nadčasové a dávají možnosti kombinace s ostatními členy skupiny.

Tip 4: Neonové barvy a reflexní prvky neberte

Prosím – nikdy neonové barvy neberte na focení – to platí i pro různé reflexní prvky na oblečení dětí. Mohou se chovat složitě v postprodukci a nemusí se vám jejich finální podoba líbit.

Tip 5: Co váš makeup?

Váš makeup může být tmavší než byste nosili běžně. Klidně použijte odstín tmavší až o 20%. Pomůže dát fotkám hloubku a podpoří kontury.

Tip 6: Jak na dvojčata?

Řešíte jak s dvojčaty? Oblečte je každé jinak a podpořte tak jejich individualitu! To samé platí pro všechny sourozence, i když jim některé kousky oblečení kupujete stejné.

Tip 7: Nezapomeňte na vaše zápěstí

Sundejte sportovní hodinky a gumičky na vlasy z vašich zápěstí. Uvědomte si, že drobné náramky můžou také vypadat jako gumičky do vlasů a zamyslete se tak, co na fotkách opravdu chcete.

Tip 8: Na jasné barvy s rozvahou

Mějte na paměti, že čím zářivější barvu použijete, tím méně by jí napříč celou rodinou mělo být

Tip 9: Co když je venku zima?

Možná jste viděli fotky ve sněhu, kdy fotografovaní mají na sobě jen svetry. Pro tentokrát vynechte zimní kabáty a místo toho se vybavte vrstvením – tentokrát ale spodních trik a dlouhého spodního oblečení. Přidejte vestičku nebo šálu / šátek, abyste podpořili texturu a vrstvení.

Tip 10: Zaměřte se na doplňky a detaily

Věnujte zvláštní pozornost doplňkům. Přidáním šátku, vesty, zajímavého náhrdelníku nebo i malého pugétu můžete váš outfit obrovsky upgradovat.

Tip 11: Trocha teplých tónů není na škodu

Přidání pár teplých tónů do neutrální barevné palety přidá vašemu outfitu na stylu právě tak akorát.

Tip 12: Neutrální barvy jsou vždy v kurzu

Ještě pořád nevíte? Jděte do krémových, hnědých nebo tělových odstínů – s těmi nemáte co pokazit a nikdy nevyjdou z módy. Vyhněte se kombinaci černá & bílá!!! Zcela jistě se vám to vyplatí.

Rada na závěr – ZKOUŠEJTE

Nebojte se a kombinujte!

Jak to dělám já? Zvolím, jaké barvy máme rádi a která bude ta hlavní. A kolem ní pak vybírám co kdo máme v šatníku. Všechno si rozložím v obýváku na pohovku a zkouším. A vrstvím. A pak to třeba dopadne tak, že mám děti v holinkách, protože je milují 🙂

Tak a teď už jen … HODNĚ ŠTĚSTÍ!


POJĎME SPOLU
DO TOHO
napište mi:
foto@lenkakrobova.cz