ProfiBabinec


Kamarádka Lucie mě přizvala na akci s názvem ProfiBabinec. No, zajímavé, říkala jsem si, ale co od takovéto akce vlastně čekat? Ze svého působení v profesionálních službách mám hranici nastavenu poměrně hodně vysoko. Ale lákalo mě to – setkat se s ženami podnikatelkami profesně a ještě v příjemném prostředí proslavené školy vaření mě prostě lákalo. A tak jsem nakonec kývla.

Gabriela z týmu podnikatelského klubu Empiria 21 pro Prahu 2 a Prahu 10, mě kontaktovala zanedlouho poté a k mému úžasu bylo jednání s ní vysoce kultivované, profesionální, k věci a nadmíru příjemné. A tak jsem vlastně ani nevnímala, že na tento profibabinec jdu vlastně pracovat a že mě čeká fotografická dokumentace celého večera. Ale … jsem už z toho všeho korporátního fungování opravdu tak „zblblá“ a zvyklá na extrémy, že mi vlastně cokoliv, co je fajn, připadá jako překvapivé?

Večer ve škole vaření Laboratorio pod vedením šéfkuchaře Martina Kortuse stál opravdu zato. Sice jsem si tentokrát nezavařila, ale aspoň jsem nic nezavařila …. notabene – od (za)vaření jsem tam nebyla. Zato jsem měla možnost setkat se se spoustou inspirativních žen a vidět jak dlouhé opravdu mohou být domácí špagety 🙂 Poměrně mě pobavilo, když jsem viděla co si dámy, které si dorazily zavařit a networkovat, lisovaly ze svého těsta za dlouhé placky než z nich nakrájeli na profi-mašině špagety. Na to aby potřebovaly tak troje ruce. Vzpoměla jsem si na svoji babičku, která ještě před pár lety válela těsto na nudle výhradně ručně. Muselo to být hodně namáhavé. Přiznávám se – domácí nudle jsem nikdy vyrobit nezkoušela, byť se považuji za osobu poměrně zdatnou co se týče práce s těstem všeho druhu a pekařku (ale to je asi tím; „nudle se přece nepečou, ale vaří mami“, řekla by určitě moje 2a3/4 roku stará dcera).

Suma sumárum – přestože pro mě odchodem z Laboratoria práce nekončila a čekalo mě ještě pár hodin práce nad výběrem a zpracováním fotek, byl to příjemně investovaný čas. Profesionální, otevřené prostředí, pozitivní naladění, inspirující ženy. Prostě jsem ráda, že jsem se nechala zlákat a měla jsem možnost být u toho. A těším se snad někdy příště opět na shledanou. Díky, Gábi, díky Luci, díky všechny inspirativní ženy a ať Vám kontakty z ProfiBabince pomohou být ještě úžasnější, než jste doposud.

Lenka


zavolejte mi:
+420 724 804 333
napište mi:
foto@lenkakrobova.cz