Pro Káju jsem měla od narození slabost

 

Kája se narodil ve stejný den jako moje babička. Ta už s námi 3 roky není, ale když si na ni vzpomenu, vybaví se mi i Kája a naopak. Jsou to pěkné vzpomínky.

Káju znám už od narození, kdy to byl takový mini-klouček, velký tak jako velká borovicová šiška. Ostatně šišky mu byly souzeny a tak je prostě v oblibě stejně mít musí (ptáte se proč, to je rodinné tajemství).

Je to usměvavý kluk. Chtěl se fotit? Neeeee, tak jako všechny malé děti. Ale zvládli jsme kopec legrace a nakonec to bylo fajn dopoledne, které se z tohoto rodinného focení v srdci Kobylis, v mém malém studiu odvinulo. Tančilo se, zpívalo, házelo s medvědem a jezdilo na náklaďáku. Rodiče, bylo to bezva. Jste fajn partička. Fotky už jsou v tisku, těšte se …

Těším se na vás někdy příště. Lenka

 

no comments
Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

Sportovci

 

Tatínek slavil narozeniny. Ne jen tak jakékoliv narozeniny, ale výročí, na které se nezapomíná. A Gábina vymyslela ten nejkrásnější dárek, který mohla – že se pro něj nechají s klukama vyfotit a udělají mu velký fotoobraz, který bude rodinu dlouhodobě připomínat.

Celá akce byla narychlo a byla tajná. Takže domluva kdy, co počasí, aby se to aspoň trochu hodilo co se týče školních povinností. No, logistika hodná šachové partie. A pak je tady ještě ten nemalý faktor a sice počasí. Takže předpovědi hlásí jasno a slunečno. To je prima. Den předem bylo odpoledne zalité oranžovým sluncem a tak jsem si říkala … „vypadá to slibně“.  Nakonec jsme se ale prali s několika faktory, které se úplně nedaly předvídat. Slunce bylo … nikde. Pole, na kterém se ještě před pár dny dalo krásně fotit, zorané a mokré. Ale kluci byli bezvadní. Kočkovali se – asi tím, že dva bráchové. Popichovali se a málem prali. Zahráli si fotbálek, porovnávali si své míče. Maminka jim sekundovala, nebo nahazovala. Bylo to takové hravé. Rodinné focení s většími dětmi, které už rozhodně neutáhnete „na špejli“. To jsou ta setkání, když děti jsou sice pořád dětmi, ale už je to teen-age a téměř vše co vymyslíte, je trapné. Haha, čekala jsem to, ale i tak to bylo nelehké. A i právě proto jsem byla ráda, když nakonec se přece jen atmosféra uvolnila a my jsme trochu blbli.

Kluci, bylo to prima. Ať se výsledek tátovi líbí. Přece jen se na vás na té zdi bude dívat každý den 🙂

Díky a přeju klidné a pohodové vánoce spolu,

Lenka

 

 

no comments
Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

Vybírám pro Vás to nejlepší aneb Vaše foto-starosti na mou hlavu

Ptáte se mě velmi často, co pořídit vašim blízkým jako foto-dárek. Obzvlášť, když teď máte fotografie, u kterých to stojí zato a víte, že tím Vašim blízkým uděláte ohromnou radost.

A jelikož se celý svůj profesní život pohybuji ve službách (nebo právě proto), je mým krédem číslo jedna „client-first“ neboli také „spokojený klient je ten nejlepší klient“. Proč? Protože takový zákazník se rád vrací pro službu, u které měl pocit, že dostal to nejlepší co mohl, byl opečovávaný a cítil se dobře. Ráda pomáhám svým zákazníkům tvořit ta nejlepší řešení. A protože ne vždy známe sami všechno, tak právě tady je prostor pro to, nechat si poradit. Mám tady pro Vás různé typy produktů, které si u mě lze obstarat.

Výstupem našeho společného setkání je ručně vyráběné album. Vaše fotografie v něm budou zářit. Album je jednoduché, dovoluji si jej považovat za vkusné (proto jej vyrábím, jinak bych do toho nešla …). Je unikátní – můžete jej získat jen u mě. Je osobní a dělané na míru PRÁVĚ PRO VÁS. Je to harmonika, kterou si položíte na poličku nebo skříňku, každý den můžete otáčet a dívat se na fotky Vás a Vašich nejbližších, na které máte zrovna nejvíc chuť. Album je dělané ručně, v deskách z neběleného papíru. Je svázáno barevnou pruženkou. Zabalené v krabičce na míru. Tu nechávám dělat  přímo dle mých potřeb v podniku podporující sociálně slabé a handicapované osoby. Je mi sympatické podpořit malovýrobu v Čechách než nakupovat komponenty z Číny.  Album je v krabičce zabalené v hedvábném papíru tak, aby pro Vás stále bylo tajemstvím, co se skrývá uvnitř. A tam najdete ….POKLAD. Proč poklad? Protože obsahuje vizuální dědictví, kus historie – fotografie Vaší rodiny. Proto poklad. Proto vyžaduje maximální péči. Pro případ, že si jej budete chtít vzít s sebou do kabelky, máte v krabičce přibalený pytlíček… jako když si koupíte novou drahou kabelku a dostanete k ní flanelový pytlík … aby se v dobu, kdy stojí v šatně nebo skříni, nezaprášila. A za takovýto poklad já považuji Vaše fotky. Vše je pod velkou bílou stuhou. Takovou, co se Vám zatajuje dech, protože čekáte, co odhalí, až ji rozvážete …. TĚŠTE SE, ten poklad je uvnitř !

Ráda pomáhám mým zákazníkům řešit jejich problémy a jsem šťastná, když jim mohu nabídnout řešení, za které bych na 1000% dala ruku do ohně. A další vlna radosti přichází, kdy oni si opravdu nechají poradit. Díky všem těm, kteří jste osvícení a máte důvěru, že opravdu mám zkušenost a vím, co Vám doporučit.
Takže téma fotoplátno. Není plátno jako plátno. Sama jsem jich několik zkusila udělat a vždy musím přiznat, že to, co Vám doporučuji, je to nejlepší, co můžete dostat. Byť se to možná na první pohled nezdá, tak ani nepatří k nejdražším. Za chyby se platí a já jsem ráda, že jsem jich několik udělala – jen tak můžu být jistá tím, že mnou doporučované řešení je to pravé, trvanlivé, prostě profi. Plátno, které doporučuji je krásně sametové – nebudete to věřit, ale opravdu vypadá jako samet. Takové jakoby plastické (ve skutečnosti samozřejmě není, ale ten dojem prostě máte). Navíc – každá fotka je vhodná (!!! třikrát pozor – toto právě je jedno z největších úskalí mnohých tiskařů fotopláten). Přivezla jsem si domů jedno plátno pro zákaznici minulý týden a měla jsem ohromnou radost. Bylo nádherné. A já šťastná, že zákaznice bude určitě spokojená, protože i se svou dcerkou byly krásné. Jako by chtěly z obrazu vystoupit. YES – to se nám povedlo.

 

A nakonec tady mám stálici. Už několik let nechávám dělat produkt, který jsem si vymyslela pro naši rodinu a on se velmi osvědčil. Představte si, že potřebujete něco na zeď. Nechcete fotku pod sklem. Navíc nevíte, jaký rám se Vám nebo Vašim blízkým bude hodit, případně máte rámů pokrk. Hoďte rámy za hlavu a to doslova! Představte si fotku většího formátu (ten je variabilní). Je nalepená na plastovém nosiči – deska, která se používá pro velko-formáty, jako podklad pro fotky nebo texty na výstavy. A teď jej budete mít doma Vy. Nemusíte chtít zrovna rozměr 40×60 cm, abyste mohli stejnou desku využít. Běžně na ni dělám fotografie o rozměrech 18×27 cm, což je formát o něco menší než je list papíru A4. Fotka je potažená laminem, které jí také dává krásný sametový look. A jaký je největší benefit kromě toho, že se absolutně neleskne a Vy ji můžete stejně kvalitně sledovat ze všech úhlů? Je oboustranná. vyberte si dvě fotky a buď se dívejte na jednu nebo otočte a nechte se kochat druhou fotografií. Jak prosté. A hřebíky? Nevěšte hlavu. Tuto destičku jednoduše opřete, nepotřebujete hledat místo na zdi, které by pro ni bylo vhodné. A až ji budete chtít vyměnit za novou, jednoduše ji schováte do šuplíku k dalším fotografiím a nebudete nic demontovat, rušit, obnažovat. Necháte ji tak, jak je, v celé své kráse a jen se postaráte, aby se na ni neprášilo. Přece jen asi chcete, aby vše z výše uvedeného vydrželo nejen pro Vaše děti, ale pro jejich děti a případně děti jejich dětí. Konec teorie. Pojďme spolu do praxe. Těším se, až budu moct potěšit těmito produkty více z Vás. A když mi napíšete, jakou s nimi máte zkušenost, jak se vám líbí a co by se Vám hodilo jinak, tak budu nadšená.

Jakákoliv zpětná vazba od Vás je pro mě jako dárek. Budu si jí vážit. Děkuji Vám, že ke mně chodíte a čistě sobecky si vlastně přeji, abych mohla rozdávat radost co nejvíc. Lenka

 

 

no comments
Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

Premiéra v mém maličkém studiu …

Tak teda – původně jsem zjara myslela, že nejpozději v létě bude vše plně funkční …. Cože ? Moje maličké bytové studio, které je zalité spoustou přirozeného světla. Ale skutek utek, prostě jsem to nezvládla tak, jak jsem chtěla. Ale zase jsem zvládla asi milion jiných věcí, takže bych v žádném případě neměla být na sebe naštvaná, že.

Takže – mám tady poptávku na focení tohoto sladkého děvčátka s největšíma očima jaké asi znám a vymýšlím, jak na to. Venku je podzim pro takovéto prcky ošemetný – nejen, že se při rodinném focení musíme poprat se sluncem, ale ještě i s teplotou. Přeci jen – co s něma v kombinéze na trávě, když jsou na čtyřech, nebo v horším případě na břichu na zemi, že … no nic, musím hýbnout kostrou a musíme fotit uvnitř. Stejně už jsem po termínu. Delší dobu jsem na práci ve studiu nesáhla, protože když nemám děti, tak fotím a fotím a fotím a snažím se urvat z těch pěkných dní maximum. Ale chce to dát si brigádu a za pár večerů to bude ok.

Takže se stalo a mohla jsem přivítat v mém pražském miniateliéru v Kobylisích toto malé děvčátko, které shodou okolností přesně dnes slaví své první narozeniny. Byla boží. Klidná síla. Usměvavá, kdy měla a vážná, když chtěla ona. Pózovala pro mě jako kdyby to už někdy dělala. Sladká Leuš.

Strávili jsme spolu krásnou hodinu plnou hrátek, blbostí, povídání s rodiči a přitom jsme fotili. Prostě „napohodu“, řekl by kde kdo. Takové příjemné brzké odpoledne korunované (spíše náhodou, než záměrně) dalším setkáním s kamarádem, bývalým kolegou, který opravdu ne plánovaně bydlí hned vedle (ne vedlejší vchod, ale jako vedlejší byt – stejné patro, dveře naproti). Sranda. Takové setkání po letech – pro mě, Toma i Zuzu. Kdo by to byl kdy tušil, kam nás život zanese, když jsme spolu kdysi začínali pracovat.

Ale zpátky k Leušce. Miliónové dítě, které je nad věcí. Zřejmě proto, že jsou nad věcí a absolutně v klidu její rodiče. A o tom to je. Bylo to s váma fajn, přátelé. Díky za důvěru a sdílím vlašťovky … co víc ji přát, než aby se vám líbily a aby sladká Leuš zůstala dámou s grácií. Lenka

no comments
Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

Stromovka plná listí, sluníčko za hory za doly a můj hokus-pokus

 

Mám-nemám, mám-nemám, jak to přece jen udělat. Předpověď počasí schopná jen napůl, cestování ze 40minutové dálky od Prahy a spoustu dalších externalit, které prostě nemáte pod kontrolou. No, měla jsem co dělat, když jsem se ráno rozhodovala, co s domluvenou schůzkou. A počasí lepší nebude … přece jen je téměř začátek listopadu

„Pavlo, nebudete se zlobit, když byste přijeli a zjistili jsme na místě, že podmínky nejsou fakt dobré?“ ono to dost nejde odhadnout, protože sem tam slunce přece jen vysvitne a najednou zaleje okolí záplavou světla, jako v pohádce.
„Nebudeme…“
„Dobrá, tak to riskněme. V nejhorším se sejdeme někdy jindy znova.“

Sraz ve Stromovce. Přijela jsem dřív. Myslela jsem, že mě vítr odnese. Všude pošmourná tma. Ajajaj, to ten můj foťák nedá … mnou vybrané místo, které dva dny nazpět bylo úžasné, prostě bude z pohledu světla kalamita. Moje plánování a snaha vždy být připraven je v ohrožení.

Stal se zázrak. Slunce na obloze stále za mraky. Ale přece jen za mnou na toto rodinné focení přijelo slunce. Markétka. Zima-nezima, vítr do tváří, Markétka se usmívá a já si připadám, že nevím, jestli jsem tady a teď nebo někde jinde. Kdyby mi netuhly prsty, jak jsem ve vichru držela foťák, tak si asi myslím, že se mi to zdá. Toto jemné a usměvavé stvoření, jako by sem spadlo odjinud. Za chvíli mi ale bylo vše jasné. Je to po mamince. Ta byla stejně milá a usměvavá a prostě nezlomná žena.

Rozhodla jsem, že zůstaneme v blízkosti auta a i tak se dá najít zajímavé pozadí. Děti skákaly, válely se v listí. Protože si přivedly posilu v podobě kamarádů, měli jsme i asistenty, kteří ladně házeli lístky do větru a vytvářeli mi ten přirozený efekt, jako když pustíte větrák. Nakonec to bylo fajn. Brácha Jáchym se sice moc fotit nechtěl, ale když si našel svou přirozenou polohu, tak to chvilku vypadalo, že ho to i baví. No jo, kluci v pubertě …

Výsledek vidíte … slunce mi svítilo na cestu až když jsem jela nazpět domů. Hrom do police; to jsi nemohlo vylézt, když jsme v té Stromovce byli? Měli jsme tam sibérii.

Ale na to, jak bylo, byly děti víc než prima. Děti, díky za trpělivost. A užijte si kino, na které jste se nemohly dočkat 🙂

A propos – ještě to odpoledne a následující noc/den bylo hlášeno meteorology největší vichr od větrné kalamity jménem Kyril (zpět ve 2007 tuším). Tím se mnohé vysvětlilo …

 

 

 

 

 

 

no comments
Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *