Horolezciii

Trvalo nám víc než rok, než jsme vytvořili příležitost na rodinné focení mých oblíbených sportovců a horolezců T. & A.

A stálo to opravdu zato (myslím teda, snad se mnou rodiče budou souhlasit). Lokalita se nám povedla, děti nechtěli nic jiného, než lozit po skalkách a blbnout. V duchu jsem byla ráda, že to byl dobrý nápad a že takových dobrých nápadů bych mohla mít víc. Mělo to i svá úskalí, mnohdy bylo složité to dostat rozumně do záběru a děti chtěly lozit oba dva na stejné místo a pak nastal klasický boj o to, kdo z koho. Prostě jsme blbli a u toho jsem fotila a fotila a fotila.

Jediné úskalí bylo, že místo podzimu jsme tady měli pořád léto, i když září se nám už překlopilo do své druhé půlky. Takže trička a kraťasy na scénu prosím … měli jsme skoro 30°C.  Mamince smekám pochvalu, že vzala dětem hodně svačiny a když už je to přestalo bavit, mohli se vrhnout na něco na zub. Na to zapomínám často klienty upozornit a ne každého napadne, že se děti budou chtít občerstvit – obzvlášť pokud opravdu běhají intenzivně kolem.

Tak tady je pár fotek na ukázku, co mé ruce a oko zvládly. Stejně je to sranda, ten adrenalin – po každém focení, unavená jak vyždímaný hadr, jedu domů s pocitem, že děti si to užily a s nervozitou, že snad tam ty dobré momenty budou tak, jak potřebuju. Abych mohla před rodiče předstoupit a říct jim – tak tady to máte a vybírejte. A oni mi mohli říct – vůbec nevíme, které záběry si máme vybrat! A pak přijde ta úleva, když konečně vidím výsledky v počítači a říkám si – uuuuf, je to tam 🙂

Díky sportovci ! Byli jste prima, tak snad někdy příště zase na viděnou.

 

no comments
Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

Na chvilku modelkou?

 

no comments
Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

D&D&L&A ..s váma se mi líbí

On od minulého podzimka vyrostl v klučinu. Sice byl pořád hodně nesmělý a maminčin křehký mazel, ale vadí to? Proč pořád všechny kluky potřebujeme pošťuchovat, aby nebyli sraby, babky a nevím co všechno. Mně se ta jeho dětská nejistota a to, jak ukazoval, že maminku potřebuje, vlastně líbila. Daleko víc, než když mi malí modelové po vytažení foťáku nabídnou perfektní americký úsměv, který je tak naučený, že mám opravdické problémy zachytit je v jejich přirozenosti. Ani nevíte, kolikrát se mi stalo, že děti přehrávají a nedovedeme se vůbec uvolnit. Jsem přesvědčená, že to je stereotyp vybudovaný primárně námi rodiči („Aničko, úsměv se, fotíme se, přece se nebudeš na fotce mračit) a také fotografy, kteří tento typ přístupu praktikují. Já takové fotky pro rodiče dělat nechci. Snad se mi to aspoň trochu daří. A tak na rodinném focení se mnou tyto povely takto neuslyšíte. Vymýšlím neustále otázky, které možná zní občas hloupě, ale mám ráda přirozený smích a mé otázky a úkoly mi v tom pomáhají. Koneckonců začala jsem teď dávat i pravidla, co nebudou rodiče říkat („usměj se, vždyť to přece umíš …“) a děti dělat (okamžitý americký úsměv jen co vytáhnu foťák z brašny).

Takže nazpět … on už roste v mladého pána, který ještě významně potřebuje maminku, ale to je přece pěkné, nebo ne? Brzo nás začnou nepotřebovat a nám to bude chybět. Prý si tentokrát dokonce sám vybral košili. Super, to je přece pěkné :-)))

L. je už baba (líbí se mi tento slovenský výraz, který, prosím, neberte vůbec hanlivě; já si ho prostě ráda půjčuju, protože je takový jadrně výstižný)  … a moc hezká baba. Taky jsem to tatínkovi řekla, když už chudák nevěděl coby a holky se pořád chtěly fotit 🙂 Táto, máš doma moc pěkné baby. Well done …..

Bylo to fajn. Krásná kombinace vašeho oblečení (holky, výborně jste to nakombinovaly), prima partička, děti, co jsou pro každou kravinu a tu hodinu se mnou si prostě snaží mít legraci a ne brát jako povinnost. Je to přece čas pro ně, pro to, aby vznikly fotky, které se jim budou líbit. Které budou ukazovat svým kamarádům, partnerům, svým dětem, až je budou jednou mít.

Takové focení by mohlo být každé. To bych si opravdu přála. Díky moc a někdy zase na viděnou.

Lenka

 

no comments
Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

Návraty

Slečinka L. je neskutečná. Loni mě překvapila tím, že měla asi největší kukadla, co jsem poslední dobou u batolat viděla, dnes jsem „vycvaklá“ z toho, jaké má krásné lokny. A ten uhrančivý pohled je tam stále …. je úžasně svá – ničím (rozumějte žádnou snahou) se nenechala rozhodit a pořád si jela svůj program. Naštěstí i tyto situace během rodinného focení znám – nejvíc od vlastních dětí, tak proč se divím, že? Ale mě to naštěstí nemůže moc rozhodit. Jediné, co by mě mohlo trápit, je úbytek světla. Naštěstí jsme fotili ale na místě, kde jsme si mohli časovou rezervu dovolit (teda do jisté míry, samozřejmě).

Listy? Díky, nezájem …
Klacek? Díky, nezájem …
Žaludy? Čo nerozumieš? Vravím NIE!

No a tak …

Ale nakonec jsme to dali až do západu slunce  a snad dobře … snad se vám některé z fotek budou líbit. Mně se totiž líbí moc. Proč? Pro svoji relaxovanost a laskavost. Měla jsem strach, že tam nic nebude, ale bylo …

no comments
Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

From Australia to Prague

I met parents of this little gentleman through my friends. He was born in Prague but prior to that he traveled almost around the world. Now, Prague is his hometown and considering his parents heritage he will definitely be cosmopolitan.

Our family/newborn session was just smooth and peaceful. So much full of connection and just relaxed. I loved that peacefulness so much that I´d just love this type of atmosphere every single time. I am happy I could be there for you. Thank you for letting me in your family. Thank you for bringing the yellow plaid – something what means sooooo much to you. It is awesome that it was done by the grand-grand-mum as a special gift fot the baby. Awesome job of that lady who I never met, I can only immagine her – her wrinkles, her wisdom, how much she is looking forward to meet this little one in person.

So yes, thank you all for being here and calling my number to be able to take these relaxed, authentic photos full of coonection for you.

 

 

no comments
Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *